Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF252015MT-1R0N-CA
VLF252015MT-1R0N-CA
5S-VLF252015MT-1R0N-CA
VLF252015MT-1R0N-CA
FIXED IND 1UH 1.34A 30 MOHM SMD
Product Description
Series:VLF-M-CA
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):3.13A
Q @ Freq:1.49A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:30 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),-,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.059"" (1.50mm)"