Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF252015MT-100M-CA
VLF252015MT-100M-CA
5S-VLF252015MT-100M-CA
VLF252015MT-100M-CA
FIXED IND 10UH 420MA 280 MOHM
Product Description
Series:VLF-M-CA
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):940mA
Q @ Freq:470mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:280 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),-,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.059"" (1.50mm)"