Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF252012MT-150M
VLF252012MT-150M
5S-VLF252012MT-150M
VLF252012MT-150M
FIXED IND 15UH 630MA 680 MOHM
Product Description
Series:VLF-M
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):630mA
Q @ Freq:330mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:680 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),-,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.047"" (1.20mm)"