Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF252010MT-6R8M
VLF252010MT-6R8M
5S-VLF252010MT-6R8M
VLF252010MT-6R8M
FIXED IND 6.8UH 850MA 360 MOHM
Product Description
Series:VLF-M
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):850mA
Q @ Freq:470mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:360 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),-,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"