VLF252010MT-6R8M
5S-VLF252010MT-6R8M
VLF252010MT-6R8M
FIXED IND 6.8UH 850MA 360 MOHM
Product Description
| Series: | VLF-M |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 850mA |
| Q @ Freq: | 470mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 360 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),-,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)" |