Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF252010MT-1R5N-CA
VLF252010MT-1R5N-CA
5S-VLF252010MT-1R5N-CA
VLF252010MT-1R5N-CA
FIXED IND 1.5UH 990MA 90 MOHM
Product Description
Series:VLF-M-CA
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.83A
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:90 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),-,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"