Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF252010MT-150M-CA
VLF252010MT-150M-CA
5S-VLF252010MT-150M-CA
VLF252010MT-150M-CA
FIXED IND 15UH 310MA 870 MOHM
Product Description
Series:VLF-M-CA
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):530mA
Q @ Freq:340mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:870 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),-,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"