Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF12060T-470M2R8
VLF12060T-470M2R8
5S-VLF12060T-470M2R8
VLF12060T-470M2R8
FIXED IND 47UH 2.8A 71 MOHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.8A
Q @ Freq:2.8A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:71 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.472"" L x 0.461"" W (12.00mm x 11.70mm)","0.236"" (6.00mm)"