Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF12060T-2R7N100
VLF12060T-2R7N100
5S-VLF12060T-2R7N100
VLF12060T-2R7N100
FIXED IND 2.7UH 10A 6.4 MOHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:2.7|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):10A
Q @ Freq:12A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:6.4 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.472"" L x 0.461"" W (12.00mm x 11.70mm)","0.236"" (6.00mm)"