Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF12060T-151M1R6
VLF12060T-151M1R6
5S-VLF12060T-151M1R6
VLF12060T-151M1R6
FIXED IND 150UH 1.6A 215 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:150|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.6A
Q @ Freq:1.6A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:215 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.472"" L x 0.461"" W (12.00mm x 11.70mm)","0.236"" (6.00mm)"