Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF10040T-6R8N4R5
VLF10040T-6R8N4R5
5S-VLF10040T-6R8N4R5
VLF10040T-6R8N4R5
FIXED IND 6.8UH 4.5A 23.8 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):4.5A
Q @ Freq:4.6A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:23.8 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.382"" W (10.00mm x 9.70mm)","0.157"" (4.00mm)"