VLF10040T-1R0N9R7
5S-VLF10040T-1R0N9R7
VLF10040T-1R0N9R7
FIXED IND 1UH 9.7A 5.2 MOHM SMD
Product Description
| Series: | VLF |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 9.7A |
| Q @ Freq: | 11.9A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 5.2 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.382"" W (10.00mm x 9.70mm)","0.157"" (4.00mm)" |