Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF10040T-1R0N9R7
VLF10040T-1R0N9R7
5S-VLF10040T-1R0N9R7
VLF10040T-1R0N9R7
FIXED IND 1UH 9.7A 5.2 MOHM SMD
Product Description
Series:VLF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):9.7A
Q @ Freq:11.9A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:5.2 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.382"" W (10.00mm x 9.70mm)","0.157"" (4.00mm)"