Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLCF5028T-100M1R0-2
VLCF5028T-100M1R0-2
5S-VLCF5028T-100M1R0-2
VLCF5028T-100M1R0-2
FIXED IND 10UH 1.05A 83 MOHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.05A
Q @ Freq:1.05A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:83 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.197"" W (5.00mm x 5.00mm)","0.110"" (2.80mm)"