Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLCF5020T-4R7N1R4
VLCF5020T-4R7N1R4
5S-VLCF5020T-4R7N1R4
VLCF5020T-4R7N1R4
FIXED IND 4.7UH 1.4A 96 MOHM SMD
Product Description
Series:VLCF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.4A
Q @ Freq:1.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:96 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.197"" W (5.00mm x 5.00mm)","0.079"" (2.00mm)"