Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLCF5020T-3R3N1R6
VLCF5020T-3R3N1R6
5S-VLCF5020T-3R3N1R6
VLCF5020T-3R3N1R6
FIXED IND 3.3UH 1.6A 83 MOHM SMD
Product Description
Series:VLCF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.6A
Q @ Freq:1.6A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:83 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.197"" W (5.00mm x 5.00mm)","0.079"" (2.00mm)"