Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLCF4020T-2R2N1R7
VLCF4020T-2R2N1R7
5S-VLCF4020T-2R2N1R7
VLCF4020T-2R2N1R7
FIXED IND 2.2UH 1.72A 59 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.72A
Q @ Freq:1.72A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:59 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.079"" (2.00mm)"