Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLCF4020T-100MR85
VLCF4020T-100MR85
5S-VLCF4020T-100MR85
VLCF4020T-100MR85
FIXED IND 10UH 850MA 185 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):850mA
Q @ Freq:850mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:185 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.079"" (2.00mm)"