Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLCF4018T-100MR74-2
VLCF4018T-100MR74-2
5S-VLCF4018T-100MR74-2
VLCF4018T-100MR74-2
FIXED IND 10UH 740MA 188 MOHM
Product Description
Series:VLCF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):740mA
Q @ Freq:740mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:188 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.071"" (1.80mm)"