Fixed InductorsLaird-Signal Integrity Products TYS8040470M-10
TYS8040470M-10
5S-TYS8040470M-10
TYS8040470M-10
FIXED IND 47UH 1.55A 136 MOHM
Product Description
| Series: | TYS8040 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 47|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.55A |
| Q @ Freq: | 1.75A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 136 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 6.4MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.315"" W (8.00mm x 8.00mm)","0.165"" (4.20mm)" |