Fixed InductorsLaird-Signal Integrity Products TYS50406R8M-10
TYS50406R8M-10
5S-TYS50406R8M-10
TYS50406R8M-10
FIXED IND 6.8UH 2.5A 43 MOHM SMD
Product Description
| Series: | TYS5040 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.5A |
| Q @ Freq: | 2.9A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 43 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 21MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.197"" W (5.00mm x 5.00mm)","0.165"" (4.20mm)" |