Fixed InductorsLaird-Signal Integrity Products TYS40186R8M-10
TYS40186R8M-10
5S-TYS40186R8M-10
TYS40186R8M-10
FIXED IND 6.8UH 1.06A 110 MOHM
Product Description
| Series: | TYS4018 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.06A |
| Q @ Freq: | 1.45A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 110 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 29MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.079"" (2.00mm)" |