Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation TPL1183525-242Y-236N
TPL1183525-242Y-236N
5S-TPL1183525-242Y-236N
TPL1183525-242Y-236N
FIXED IND 2.36MH 24 OHM SMD
Type:-
Inductance:2.36mH
Tolerance:?à3%
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:24 Ohm
Frequency - Self Resonant:53 @ 125kHz
Operating Temperature:-
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 125??C,125kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.465"" L x 0.138"" W (11.80mm x 3.50mm)","0.106"" (2.70mm)"