Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation TPL1183427-722J-720N
TPL1183427-722J-720N
5S-TPL1183427-722J-720N
TPL1183427-722J-720N
FIXED IND 7.2MH 50 OHM SMD
Product Description
Series:TPL
Function:-
Type:-
Inductance:7.2mH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:50 Ohm
Frequency - Self Resonant:66 @ 125kHz
Operating Temperature:690kHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 125??C,125kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.465"" L x 0.134"" W (11.80mm x 3.40mm)","0.120"" (3.05mm)"