Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation TFM201610GHM-2R2MTAA
TFM201610GHM-2R2MTAA
5S-TFM201610GHM-2R2MTAA
TFM201610GHM-2R2MTAA
FIXED IND 2.2UH 1.9A 152 MOHM
Product Description
Series:TFM-GHM
Function:Thin Film
Type:Metal
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.9A
Q @ Freq:2.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:152 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.039"" (1.00mm)"