TFM201610GHM-2R2MTAA
5S-TFM201610GHM-2R2MTAA
TFM201610GHM-2R2MTAA
FIXED IND 2.2UH 1.9A 152 MOHM
Product Description
| Series: | TFM-GHM |
| Function: | Thin Film |
| Type: | Metal |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.9A |
| Q @ Freq: | 2.4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 152 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.039"" (1.00mm)" |