T1812-100J
5S-T1812-100J
T1812-100J
FIXED IND 10UH 190MA 1.6 OHM SMD
Product Description
| Series: | T1812 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 190mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.6 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 50 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 70MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,2.52MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.195"" L x 0.150"" W (4.95mm x 3.81mm)","0.143"" (3.63mm)" |