T1210-3R3G
5S-T1210-3R3G
T1210-3R3G
FIXED IND 3.3UH 220MA 1.2 OHM
| Type: | - |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 220mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 145MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,7.96MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.094"" (2.40mm)" |