T1210-2R7G
5S-T1210-2R7G
T1210-2R7G
FIXED IND 2.7UH 250MA 1.1 OHM
| Type: | - |
| Inductance: | 2.7|ìH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 250mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.1 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 160MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,7.96MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.094"" (2.40mm)" |