T1210-1R5G
5S-T1210-1R5G
T1210-1R5G
FIXED IND 1.5UH 300MA 2.7 OHM
| Type: | - |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 300mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2.7 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 45 @ 50MHz |
| Operating Temperature: | 210MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,7.96MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.094"" (2.40mm)" |