T1210-10NG
5S-T1210-10NG
T1210-10NG
FIXED IND 10NH 1A 60 MOHM SMD
Product Description
| Series: | T1210 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10nH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 60 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 60 @ 500MHz |
| Operating Temperature: | 4GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.094"" (2.40mm)" |