T1008-5R6G
5S-T1008-5R6G
T1008-5R6G
FIXED IND 5.6UH 240MA 8.38 OHM
| Type: | - |
| Inductance: | 5.6|ìH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 240mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 8.38 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 20MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.106"" L x 0.098"" W (2.70mm x 2.50mm)","0.089"" (2.25mm)" |