T1008-4R7G
5S-T1008-4R7G
T1008-4R7G
FIXED IND 4.7UH 260MA 5.79 OHM
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 260mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 5.79 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | 90MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.106"" L x 0.098"" W (2.70mm x 2.50mm)","0.089"" (2.25mm)" |