T1008-2R7G
5S-T1008-2R7G
T1008-2R7G
FIXED IND 2.7UH 290MA 3.55 OHM
Product Description
| Series: | T1008 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 2.7|ìH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 290mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 3.55 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 22 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | 140MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.106"" L x 0.098"" W (2.70mm x 2.50mm)","0.089"" (2.25mm)" |