SRU8028A-2R5Y
5S-SRU8028A-2R5Y
SRU8028A-2R5Y
FIXED IND 2.5UH 4.5A 18 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRU8028A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 2.5|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 4.5A |
| Q @ Freq: | 4.2A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 18 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 15 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 65MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.315"" W (8.00mm x 8.00mm)","0.122"" (3.10mm)" |