SRU6025-4R7Y
5S-SRU6025-4R7Y
SRU6025-4R7Y
FIXED IND 4.7UH 2.7A 35 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRU6025 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 2.7A |
| Q @ Freq: | 1.55A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 35 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 8 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 42MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.256"" L x 0.244"" W (6.50mm x 6.20mm)","0.110"" (2.80mm)" |