SRU5018-2R2Y
5S-SRU5018-2R2Y
SRU5018-2R2Y
FIXED IND 2.2UH 2.3A 20.5 MOHM
Product Description
| Series: | SRU5018 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 2.3A |
| Q @ Freq: | 2.1A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 20.5 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 130MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.205"" L x 0.205"" W (5.20mm x 5.20mm)","0.079"" (2.00mm)" |