SRU5018-2R2Y
5S-SRU5018-2R2Y
SRU5018-2R2Y
FIXED IND 2.2UH 2.3A 20.5 MOHM
Product Description
Series:SRU5018
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2.3A
Q @ Freq:2.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:20.5 mOhm
Frequency - Self Resonant:10 @ 7.96MHz
Operating Temperature:130MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.205"" L x 0.205"" W (5.20mm x 5.20mm)","0.079"" (2.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated