SRU3028A-100Y
5S-SRU3028A-100Y
SRU3028A-100Y
FIXED IND 10UH 720MA 200 MOHM
Product Description
| Series: | SRU3028A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 720mA |
| Q @ Freq: | 860mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 200 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 35MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.138"" L x 0.130"" W (3.50mm x 3.30mm)","0.118"" (3.00mm)" |