SRU3017-6R8Y
5S-SRU3017-6R8Y
SRU3017-6R8Y
FIXED IND 6.8UH 1A 85 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRU3017 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | 530mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 85 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 50MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.138"" L x 0.130"" W (3.50mm x 3.30mm)","0.079"" (2.00mm)" |