SRU2013-1R0Y
5S-SRU2013-1R0Y
SRU2013-1R0Y
FIXED IND 1UH 2.2A 65 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRU2013 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 2.2A |
| Q @ Freq: | 1.6A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 65 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 9 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 180MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.110"" L x 0.110"" W (2.80mm x 2.80mm)","0.047"" (1.20mm)" |