SRU2009-100Y
5S-SRU2009-100Y
SRU2009-100Y
FIXED IND 10UH 400MA 1.08 OHM
Product Description
| Series: | SRU2009 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 400mA |
| Q @ Freq: | 350mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.08 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 50MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.110"" L x 0.110"" W (2.80mm x 2.80mm)","0.039"" (1.00mm)" |