SRU1048-6R8Y
5S-SRU1048-6R8Y
SRU1048-6R8Y
FIXED IND 6.8UH 4.8A 13.6 MOHM
Product Description
| Series: | SRU1048 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 4.8A |
| Q @ Freq: | 4.1A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 13.6 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 20MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.201"" (5.10mm)" |