SRU1048-6R8Y
5S-SRU1048-6R8Y
SRU1048-6R8Y
FIXED IND 6.8UH 4.8A 13.6 MOHM
Product Description
Series:SRU1048
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):4.8A
Q @ Freq:4.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:13.6 mOhm
Frequency - Self Resonant:10 @ 7.96MHz
Operating Temperature:20MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.201"" (5.10mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated