SRU1048-470Y
5S-SRU1048-470Y
SRU1048-470Y
FIXED IND 47UH 1.7A 94 MOHM SMD
Product Description
Series:SRU1048
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.7A
Q @ Freq:1.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:94 mOhm
Frequency - Self Resonant:26 @ 2.52MHz
Operating Temperature:8MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.201"" (5.10mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated