SRU1038-470Y
5S-SRU1038-470Y
SRU1038-470Y
FIXED IND 47UH 1.65A 121 MOHM
Product Description
| Series: | SRU1038 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 47|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1.65A |
| Q @ Freq: | 1.6A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 121 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 22 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 8MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.161"" (4.10mm)" |