SRU1038-150Y
5S-SRU1038-150Y
SRU1038-150Y
FIXED IND 15UH 2.8A 37 MOHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2.8A
Q @ Freq:2.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:37 mOhm
Frequency - Self Resonant:24 @ 2.52MHz
Operating Temperature:16MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.161"" (4.10mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated