SRU1038-101Y
5S-SRU1038-101Y
SRU1038-101Y
FIXED IND 100UH 1.3A 220 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.3A
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:220 mOhm
Frequency - Self Resonant:24 @ 796kHz
Operating Temperature:6MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.161"" (4.10mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated