SRU1038-100Y
5S-SRU1038-100Y
SRU1038-100Y
FIXED IND 10UH 3.8A 25 MOHM SMD
Product Description
Series:SRU1038
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):3.8A
Q @ Freq:3.6A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:25 mOhm
Frequency - Self Resonant:24 @ 7.96MHz
Operating Temperature:20MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.161"" (4.10mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated