SRU1028A-2R2Y
5S-SRU1028A-2R2Y
SRU1028A-2R2Y
FIXED IND 2.2UH 5.3A 15 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRU1028A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 5.3A |
| Q @ Freq: | 4.8A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 15 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 12 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 65MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.122"" (3.10mm)" |